Martin Jun

autor románů DOŽIVOTÍ (2014) a METEORIT S RODOKMENEM (2019)

Anotace

METEORIT S RODOKMENEM

Pětice mužů se vydává potokem na lov pstruhů, jako to dělávali v dětství, aniž tuší, že se při tom dotknou čehosi posvátného. Zatímco na ně paní smrtka líčí a příroda vychýlená z rovnováhy na ves sesílá jednu pohromu za druhou, je čtenář vtažen do osudů hlavních protagonistů protkaných nejen milostnými příběhy, ale také humornými příhodami a bujarými slavnostmi středočeského venkova. Kniha o lásce v dlouhých souvětích.

Vyšlo 7. dubna 2019

Ukázka z 1. kapitoly byla otištěna v Literárních novinách.

DOŽIVOTÍ

Světově proslulý spisovatel K. je zatčen při poslední návštěvě rodné země a souzen za údajné šedesát let staré udání. O nezkušenou novinářku Annu se v souvislosti s utajovaným případem zajímá policie a život Michala je od narození záhadně ohrožován každou novou knihou, kterou K. vydává.

To jsou výchozí situace hlavních postav této románové prvotiny. Jak napovídá podtitul „román, kde není ani slovo míněno vážně“, autor nešetří ani nadsázkou, ironií a inteligentním humorem. Výsledkem je kniha s osobitým rukopisem, která díky svému lehkému stylu nabízí skutečný požitek z četby, ale jejíž existenciální zápletka přináší i silné téma k zamyšlení nad naší nedávnou minulostí.

Vyšlo 10. září 2014.

Ukázka z 1. části byla otištěna v Labyrint revue 33-34 a na iHNED.cz.

Ukázka z 2. části byla otištěna v časopise ČSA Review 5-6/2014 (str. 64-67).

© 2024 Martin Jun

Šablona od Anders Norén